Dün gece Kadıköy'de yüksek tempolu,bol aksiyonlu, bol gollü, seyir zevkiüst düzey bir 90 dakika izledik. F.Bahçe, Crespo'nun güzel golüyle erken öne geçti. Ancak bu maça zihinsel olarak iyi hazırlanmış ve birçok kaliteli oyuncuya sahip Karagümrük, rakibin etkili takım presine olumlu tepki göstererek iyi pas yaparak, sahayı geniş kullanıyor, kora kor mücadele ediyordu. Sonra iki güzel golle öne geçtiler. Ondan sonra Valencia'nın şık golüyle ilk yarı berabere bitti.
İkinci devre, ilk yarının benzer görüntüsündeydi. İki takım da pes etmiyordu. F.Bahçe iki kere öne geçmesine rağmen yine bu avantajını koruyamadı ve uzatmanın son dakikalarında Batshuayi'nin attığıgolle altın değerinde 3 puan kazanmışoldu. Dünkü futbol şöleni de 9golle sonlandı. Şimdi gelelimdünkü genelgözlemlerime; F.Bahçe'nin geri dörtlüsü başta iki stoper olmak üzereson derece kötü oynadı. Her ne kadar ofansif, riskli futbol oynasan da müthiş pres yapan ve devamlılığı olan Crespo veİsmail gibi iki ön liberon varken, 4gol yemenin hiçbir makul açıklamasıyoktur. Dün gece F.Bahçe'de Crespo, İsmail ve Valencia dışında iyi oynayan bir oyuncu yoktu. Kaleci Altay'da da düşüşdevam ediyor. Jorge Jesus şanslı bir gece yaşadı... Öyle ki maç içinde yenen 4. golden sonra son zamanlarda hiç görev vermediği Serdar Dursun'dan dahi medetumdu. Herhalde bu maç üzerinde öz eleştiriler yapacaktır.
Karagümrük iyi mücadele etti ama attıkları 4. golün moraliyle, 5. golüyemeleri takım savunmasındaki zaaflarıngöstergesiydi. Ön plana çıkan bir numaralı ismi ise Borini idi.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.