Çağın korkutucu hastalığı obezite: Çocuklarda 3 kat arttı
![Çağın korkutucu hastalığı obezite: Çocuklarda 3 kat arttı](https://iaahbr.tmgrup.com.tr/073441/660/310/0/0/736/346?u=https://iahbr.tmgrup.com.tr/2021/03/04/1614850103688.jpg)
Kanser, yüksek tansiyon, kalp ve damar hastalıkları gibi birçok ciddi hastalığa davetiye çıkaran obezitenin artık toplumsal bir sorun olduğuna dikkat çeken Beslenme ve Diyet Uzmanı Pakize Gizem Akgül, “Obezite, tedavi edilmesi gereken bir sağlık sorunudur ve etkin kilo kaybı için yeme ve yaşam şekli değişikliklerinin de kalıcı ve sürdürülebilir olması gerekir” dedi.
![](https://iahbr.tmgrup.com.tr/site/v3/i/buton-logo.png)