Bayramda yola çıkacaklar dikkat!

Bayram öncesi ve sonrası yaşanan trafik kazalarının önüne geçmek için tüm yurtta olduğu gibi Bolu'da da gereken önlemler alındı.

A+ A-
YAŞAM 17 Ağustos 2012, Cuma

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, oto yol üzerinde yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle yaşanan kazalara değindi. "Böyle bu güzel, mutlu ve huzurlu bayram günlerimizin acıya dönüşmemesi, sevdiklerimize huzur içerisinde iyi bir şekilde varabilmenizi arzu ediyorum. Bunun içinde trafik kurallarına lütfen riayet edelim. Trafikte birbirimize saygılı olalım. Birbirimizin hakkına kurallarına riayet edelim. 'Benim arabam çok iyi benim arabama bir şey olmaz' gibi acelecilikle ve kural ihlalleriyle maalesef kazalar yaşanıyor. Ben kazasız huzurlu bir bayram diliyorum. Bunun için emniyet kemerine dikkat edelim sürat hadlerine uyalım görevlilerin ikaz ve uyarılarına dikkat edelim araçlarımızı hava ve yol durumuna göre kullanalım. Neticede biz bu yolun yolcularıyız. Hepimizin amacı huzur içerisinde sağ salim istediğimiz yere varmaktır. Bunun için dikkatli olursak kurallara uyarsak bir sorun yaşamadan varırız diye düşünüyorum." dedi.

Kaza oranların en fazla olduğu Bolu Dağı Tem Otoyolu ve Tünel trafiği ise alınan önlemlerle Bayram Trafiğine hazır hale getirildi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bolu Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Murat Sönmez, "Bayramın tatile gelmesi nedeniyle Bolu Emniyet Müdürlüğü olarak ilimizi diğer illere bağlayan ve ana geçiş güzergahı olan D-100 ve otoyolda önlemlerimi artırdık. Arefe günü yoğunluk bekliyoruz. Daha fazla ekip sayısı ile kontrollerimizi artıracağız vatandaşlarımıza huzurlu bir şekilde sağlıklı bir şekilde kazasız bir şekilde trafiği kullanabilmelerini amaçlıyoruz. Bayram boyunca normal çalışan personelimiz olarak yeni takviyelerle birlikte ekip olarak söyleyebilirim. Toplamda 10 ekiple görev yapacağız." diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan AHABER veya ahaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Namaz Vakitleri / 28.11.2015
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
BİZİ TAKİP EDİN
Twitter'da paylaşılanlar
Sosyal Medyanın En Çok Paylaşılanları