: Elhamdülillah Kemalist değilim

Muhafazakâr camianın yakından tanıdığı tarihçi , A Haber’de Selin Ongun’un sunduğu Bir Sormak Lazım programına konuk oldu.

A+ A-
GÜNDEM 05 Aralık 2012, Çarşamba

Muhafazakar tarihçi ' Fethullah Gülen'le ilgili "Bir sene önce beni göklere çıkardı, şimdi üç dava açtı" şeklinde konuştu.

"Dini Tahrif Hareketleri" kitabına Fethullah Gülen'in açtığı dava hatırlatılması üzerine kimseye hakaret etmediğini, kendisinin ilmi tenkitlerde bulunduğunu, aynı şekilde ilmi bir cevap beklediğini dile getiren Mısıroğlu, Gülen ile 40 senelik bir hukukları olduğunu da söyledi.

Mısıroğlu, "Muhafazakarların Yalçın Küçük'ü" yakıştırmasını , "O adam hapiste olduğu için bunun üzerine konuşmak istemem. Ama Elhamdüllillah Kemalist değilim" diyerek değerlendirdi

Muhteşem Yüzyıl'ı ilk bölümünden sonra takip etmediğini dile getiren Mısıroğlu, dizide pek çok hatanın bulunduğunu söyledi. İzleyicilerden gelen Yalçın Küçük benzetmesine sinirlenen Kadir Mısıroğlu, "Ben benim. Kimseye benzeme hevesim de yok, böyle bir meylim de yok" diyerek, başındaki fesi de Kemalist olmadığına dair bir tabela makamında taşıdığını ifade etti."OSMANLI'DA HAREM'E ERKEK SİNEK BİLE YAKLAŞAMAZDI"

Muhteşem Yüzyıl tartışmasıyla ilgili görüşlerini açıklayan Mısıroğlu, "Bu dizinin ilk bölümünü izledim, sonra bir daha alaka göstermedim. Bu bakımdan dizinin tamamı hakkında bir şey söylemem doğru olmaz. Fakat bir ağaçtan bir tek meyve alsanız, bir tek yaprak alsanız öteki yaprakları, öteki meyveleri tahmin edebilirsiniz. Çünkü aynı ağaç aynı yaprağı açar, aynı meyveyi verir." dedi ve dizideki yanlışlıkları sıraladı. "Kanuni tahta çıktığında harem dizideki gibi Topkapı'da değil Beyazıt'taydı" diyen Mısıroğlu, haremin asla dizide gösterildiği gibi olmadığına da dikkat çekerek, Osmanlı'da hareme erkek sineğin bile yaklaşamayacağını ifade etti. Muhteşem Yüzyıl'daki hataların cahillikten değil, kasıtlı olduğunu söyleyen Mısıroğlu, Kanuni'nin başkasının telkiniyle oğlunun canına kıyacak biri olmadığını da sözlerine ekledi.

"ELHAMDÜLİLLAH KEMALİST DEĞİLİM"
İzleyicilerden gelen "Kadir Mısıroğlu taktığı fesle, Yalçın Küçük'ün muhafazakâr mütedeyyin taraftaki temsilcisi mi?" sorusuna bir beyitle cevap veren Mısıroğlu, "Ben benim. Kimseye benzeme hevesim de yok, böyle bir meylim de yok, Buna ihtiyacım da yok. O adam şimdi hapiste olduğu için onun hakkında bir şey söylemek istemem. Ben fesi Kemalist olmadığıma dair bir tabela makamında taşıyorum. Ben Kemalist değilim. Olmaya da mecbur değilim. Bunun manası budur. Çok soruyorlar, burada sizin vasıtanızla ilan edeyim." diyen " Hatta buna Elhamdülillah da derim çünkü Kemalizim Kemal Paşa'yı putlaştıran bir harekatın adıdır bana göre." şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

ehlibeyt ehlibeyt

siz bunca yaşı boşuna yaşamış bunca araştırmayıda kendi fikriniz doğrultusunda yapmışsınız yazık mahşerde bütün alevilerin eli yakanızda olacak bunca hakareti yaradan size soracak inşallah

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 10.07.2014 00:23
yalçın tan yalçın tan

Bay Mısırlıoğlu
ELHAMDÜLİLLAH KEMALİST DEĞİLİM demiş. Onun gibilere zaten Kemalizm yakışmaz. Kemalist olabilmek için ülkesever olmak,milliyetçi olmak, Padişah Vahdettin'in kafesinden çıkp binlerce yıllık Türk tarihinin geçmişlerine dek uzanmak gerek. Vahdettin atalarına lâyık olmayan bir padişahtı. Öyle olsaydı devleti İngilizlere satmazdı. Onların elçilerini bile ülkeden kovardı.Anadolu'yu Hıristiyanlaştırmak için Yunan Ordusu adı altındaki son Haçlı Ordusu'na Anadolu'yu işgal izni vermezdi. Mısırlıoğlu'na bunlar uzak konular.Düşmanı ile savaşmayı göze alamayan, onların iltifatıyla mayışan kanyak müptelası bir padişahı temize çıkarmak için uğraşıp duruyor .
Çok şükür bir Mustafa Kemal çıktı da Türkye'nin Müslüman ülkler arasında yer alması sağlandı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 27.05.2014 16:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan AHABER veya ahaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Namaz Vakitleri / 25.11.2015
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
BİZİ TAKİP EDİN
Twitter'da paylaşılanlar
Sosyal Medyanın En Çok Paylaşılanları