ÖZGEÇMİŞİ
1970’de Zonguldak’ta doğdu. İlk,Orta ve Lise tahsilini Zonguldak’ta, üniversite tahsilini Ankara Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesinde bitirdi. Anadolu Üniversitesi Lisans Programını tamamladı ve halen Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Eğitimine devam etmektedir. Evli ve üç çocuk annesi olan Kaya, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alıp birçok dernekte yönetim ve komisyon üyeliği bulunmaktadır.