Bursa-Haliç arası uçuş sayısı günde 6'ya çıkıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, İstanbul ile Bursa arasını 18 dakikaya indiren ve Salı hariç her gün 4 uçuş olarak başlatılan deniz uçağı seferleri, yoğun talep üzerine 17 Nisan Çarşamba gününden itibaren 6'ya çıkarılıyor.

A+ A-
YAŞAM 12 Nisan 2013, Cuma

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi (BUDO)'nin ardından hizmete soktuğu ve İstanbul ile Bursa arasını 18 dakikaya indiren deniz uçağının, 1 Nisan'da başlayan yolculu seferleri büyük ilgi görüyor. Halen Salı hariç haftanın her günü Haliç'ten 2, Gemlik'ten 2 olmak üzere günde 4 sefer gerçekleştiren deniz uçağı, yüzde 100 doluluk oranıyla bugüne kadar yaklaşık 600 yolcu taşıdı. Bursa-İstanbul arasındaki ulaşımda deniz uçağını tercih edenlerin sayısının sürekli artması üzerine BURULAŞ tarafından, 17 Nisan'dan itibaren seferlerin artırılmasına karar verildi.

SEFER SAYISI ALTI OLUYOR

17 Nisan Çarşamba gününden itibaren başlayacak yeni düzenlemeye göre, Haliç'te Kadir Has Üniversitesi Caddesi'ndeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri'nin yanındaki iskeleden sabah 9.00, öğle 12.15 ve akşam 18.00 saatlerinde deniz uçağı sefer yapacak. Gemlik Limanı'ndan uçuş saatleri ise sabah 09.45, öğle 13.00 ve akşam ise 18.45 olarak belirlendi. Bursa-İstanbul arasında 100 TL bedelle 18 dakikada ulaşım imkanından yararlanmak isteyenler, BURULAŞ'ın www.burulas.com.tr adresli web sitesinden veya 444 99 16 numaralı telefondan biletlerini alabilecekler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 2013 yılının, Bursa'da ulaşım çeşitliliğinin yaşandığı bir yıl olduğunu hatırlatarak, deniz otobüsü seferlerinde 100 bin yolcu hedefine yaklaştıklarını, deniz uçağındaki yüzde 100 doluluk oranının da yapılan yatırımların doğruluğunu gösterdiğini söyledi. Günümüzde zamanın en önemli değer olduğunu ifade eden Başkan Altepe, "Gerek iş adamlarımız gerekse sık sık İstanbul'a gidip gelmek zorunda olan yöneticilerimiz, işlerini bir gün içinde halledebilmek için zamanla yarışıyordu. Ulaşımda deniz uçağını tercih edenler bu yarışta bir adım öne geçme imkanı buluyor. Talepler üzerine, gerektiğinde sefer sayıları daha da artırılabilecek." dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan AHABER veya ahaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Namaz Vakitleri / 01.12.2015
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
BİZİ TAKİP EDİN
Twitter'da paylaşılanlar
Sosyal Medyanın En Çok Paylaşılanları