27 Haziran 2017, Salı
ARKADAŞINA GÖNDER
İsim Soyisim
E-Posta
Alıcı E-Posta
Mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Zekai Paşa'nın Halisdemir'in şehit edilmesiyle ilgili davada verdiği ifade

Darbe girişimi gecesi Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda (ÖKK), Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in şehit edilmesiyle ilgili 18 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Duruşma başkanı, tanıklardan Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı'nın, duruşma günü Suriye'deki görevi nedeniyle il dışında olacağını bildirdiğini ve bu nedenle ifadesini celse arasında aldıklarını belirtti. Detayları A haber Muhabiri Rüya Akkuş aktardı.
20.03.2017

Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı, Ömer Halisdemir'in şehit edilmesiyle ilgili davada ifade verdi. Şehadetinin ardından Halisdemir'i gördüğü anı anlatan Aksakallı, "Halisdemir'in üstündeki örtüyü kaldırdım ve alnından öptüm" ifadelerini kullandı.

Darbe girişimi gecesi Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda (ÖKK), Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in şehit edilmesiyle ilgili 18 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı da davada ifade verdi.

Aksakallı, "Semih Terzi babası hasta olduğu için izin istedi, babası hasta olduğu için izin verdim. 2'inci başkan toplantıyı terk edince bir sorun olduğunu anladım. Ömer Halisdemir ile 8 kez görüştüm. Terzi'yi öldürmesini istedim. "Terzi hain" dedim. Özel Kuvvetlerde darbeye katılanların oranı yüzde 5'dir." dedi.

Şehadetinin ardından Halisdemir'i gördüğü anı anlatan Aksakallı, "Halisdemir'in üstündeki örtüyü kaldırdım ve alnından öptüm" ifadelerini kullandı.

Video bittiğinde sonraki videoya geç
;