27 Mayıs 2017, Cumartesi
ARKADAŞINA GÖNDER
İsim Soyisim
E-Posta
Alıcı E-Posta
Mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

“Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a üst düzey bir protokol uyguladı”

"Merkel örneğinden yola çıktığımızda ABD'nin son dönemde Almanya'yı geri plana ittiğini görebiliyoruz. Sayın Trump'ın sayın Erdoğan'ı karşılamasından uğurlamasına kadar olan süreç üst düzey bir protokoldü. İki liderinde beden dili çok pozitifti. " Bu sözlerin sahibi Siyaset Bilimci Prof. Dr. Tanju Tosun..
17.05.2017

Merkel örneğinden yola çıktığımızda ABD'nin, Almanya'yı geri plana ittiğini ve İngiltere üzerinden Avrupa ile yakınlaşmakta olduğunu görüyoruz. Sayın Trump'ın, Sayın Erdoğan'ı karşılamasından uğurlamasına kadar olan süreç, protokol açısından bakıldığında üst düzey bir protokol olduğu çok net.

Burada benim özellikle belirtmek isteğim bir husus var.Bugün sosyal medya'ya düştü,sayın Trump'ın liderlerle karşılaşmasında onlara uzattığı eli kendisine doğru çekmek gibi bir huyu var. Yani ısrarla kendisine doğru çekmeye çalışıyor, birkaç enstantanede çok net olarak görünüyor bu. Fakat sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aynı hamleyi yapmak istediğinde benim görebildiğim kadarı çok net bir biçimde Cumhurbaşkanımız tırnak içinde elini kaptırmadı.

Video bittiğinde sonraki videoya geç
;