23 Haziran 2017, Cuma
ARKADAŞINA GÖNDER
İsim Soyisim
E-Posta
Alıcı E-Posta
Mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ÖSYM'ye "15 dakika mağduru" çağrısı

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, "09.45 mağdurları" olarak nitelendirilen, geç kaldıkları gerekçesiyle YGS'ye alınmayan öğrenciler ile ilgili çalışmaların tamamlandığını bildiren Malkoç, kararın yazım aşamasında olduğunu dile getirdi.
26.04.2017

"OLUMLU ADIM GELMEZSE KARARI AÇIKLAYACAĞIZ"

Malkoç, TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyeleri başta olmak üzere gazeteciler, akademisyenler ve bütün kesimlerle görüşmeler yapıldığını aktararak, şunları kaydetti:

"Biz şunu arzu ediyoruz, ÖSYM bu tür kural değişikliklerini daha yumuşak bir geçişle yapsın. Kamuoyunu, öğrencileri, aileleri daha çok aydınlatsın ki bu tür olaylar olmasın. Sınavı iptal edilip sonradan düzeltilen, süresinde alan tercihi yapamayan, para yatıramayanlara tanınan imkan gibi ÖSYM'nin biz tavsiye kararı yazmadan hangi adımı atabilecekse onu atmasını bekliyoruz. Bu hafta sonuna varmadan eğer ÖSYM'den bu iki olaydaki gibi olumlu adım gelmezse kararı açıklayacağız."

Kamu Başdenetçisi Malkoç, ÖSYM yetkilileriyle görüşmelerin sürdüğünü, bu kurumdan geç kaldığı gerekçesiyle sınava alınmayan öğrenciler ile ilgili de olumlu yaklaşımı beklediklerini söyledi.

Video bittiğinde sonraki videoya geç
;