26 Haziran 2017, Pazartesi
ARKADAŞINA GÖNDER
İsim Soyisim
E-Posta
Alıcı E-Posta
Mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

“Erdoğan, Türkiye’de siyaseti bir çözüm merkezi haline getirdi”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'ye geri döndü ve Türk siyasetine ilişkin yeni dönemin rotası da böylelikle çizilmiş oldu... Peki yeni dönemin ipuçları neler? Partili cumhurbaşkanlığı ile Türkiye nasıl bir ivme kazanacak? A Haber'de yayınlanan Memleket Meselesi programında işte bu soruların yanıtı arandı ve programa katılan Doç. Dr. Fahrettin Altun, yeni Türkiye vizyonuna yönelik önemli tespitlerde bulundu.
02.05.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türk siyasetine yaptığı çok ciddi katkılar var. Her şeyden önce en önemli katkısı Türkiye'de siyaseti itibarlı hale getirmesi, siyaseti bir çözüm merkezi haline getirmesi. Bugün unuttuk ama Türkiye'de siyasi iktidar demek gerçek iktidar demek değildi,Türkiye'de hükümet etmek demek devleti yönetmek demek değildi. Devlet ayrı hükümet ayrı denirdi, hükümet olabilirsiniz ama iktidar olamazsınız denirdi…

2002 sonrası bu durumlar büyük mücadelelerle aşıldı. Bunun tam merkezinde Erdoğan'ın siyaseti var. Erdoğan siyaseti kitapları yazıldı dedin ama siyasetin kitabını Erdoğan yazdı ve siyaset doğru mekanizmalarla doğru araçlarla yapılırsa ve direngen bir şekilde güçlü bir şekilde yapılırsa önü kesilemez ve bir çözüm merkezine dönüşür bunu göstermiş oldu. Dolayısı ile Türkiye'nin farklı kesimlerinden insanların Türkiye'nin iktidarına sahip olmak gibi bir alaları olduğunu göstermiş oldu. O yüzden Türkiye'de Erdoğan'ın siyasetinin çok kalıcı bir etkisi var.

Video bittiğinde sonraki videoya geç
;