26 Haziran 2017, Pazartesi
ARKADAŞINA GÖNDER
İsim Soyisim
E-Posta
Alıcı E-Posta
Mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Partililere mesaj var!

Yaklaşık bin gün aradan sonra Adalet ve Kalkınma Partisi'ne yeniden dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üyelik töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törene katılan partililere birlik beraberlik vurgusunda bulundu. Erdoğan, "Bizim yol arkadaşlığımız, gönüldaşlığımız pamuk ipliğine bağlı değildir. Muhabbetimiz rüzgara göre yön değiştirmez. Çünkü bizim kardeşliğimiz ahiret kardeşliğidir." dedi.
02.05.2017

Bin gün sonra yeniden partisine resmen dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan, düzenenlenen törende konuştu. Erdoğan, partililere önemli açıklamalarda bulundu.

"DAVA ADAMLIĞI KOLAY DEĞİLDİR"

Bizim dava arkadaşlığımız ervah-ı ezelde levhi kalemde yazılmıştır diyen Erdoğan, "Dava adamlığı kolay değildir. Üstad ne diyor. 'Eyvah, eyvah, Sakaryam, sana mı düştü bu yük? Bu dâva hor, bu dâva öksüz, bu dâva büyük!.. Ne ağır imtihandır, başındaki, Sakarya! Binbir başlı kartalı nasıl taşır kanarya? İnsandır sanıyordum mukaddes yüke hamal. Hamallık ki, sonunda, ne rütbe var, ne de mal, Yalnız acı bir lokma, zehirle pişmiş aştan; Ve ayrılık, anneden, vatandan, arkadaştan.' böyle bir yolculuk. Bizler hor da olsa, öksüz de olsa bu davayı taşımaya talip olduk. Rabbimiz ne buyuruyor. Dağların bile çekemediği yükü insan ne yaptı? Yüklendi. Şimdi bunun hakkını hep beraber ermemiz lazım. Kimse bizi buna zorlamadı. Her birimiz sonunda rutbei mevki, makam, mal ummadan çıktığımız yol sonunda işte bizi bu noktaya getirdi. Elbette bu ağır yükü çekemeyenlerde oldu, olacaktır. Onları ademe mahkum ediyor, değerlendirmesini milletimize bırakıyoruz. Şu da bir gerçek ki, bugüne kadar bu davaya bu partiye sırtını dönüpte iflah olan kimse görmedik." dedi.

Video bittiğinde sonraki videoya geç
;