25 Haziran 2017, Pazar
ARKADAŞINA GÖNDER
İsim Soyisim
E-Posta
Alıcı E-Posta
Mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Reuters'a konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Reuters'a önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan AKPM'nin skandal kararına ilişkin, "Kararı tanımıyoruz. Karar tamamen siyasi" dedi..
25.04.2017

AK PARTİ'YE ÜYE OLMASI HAKKINDA

AK Parti'ye yeniden üye olma konusuna değinen Erdoğan, "Sonuçlar resmen açıklanınca AK Parti'ye döneceğim" derken sonuçlara yapılan itirazlarla ilgili "AİHM'in sonuçları değerlendirme yetkisi yoktur" ifadelerini kullandı.

"OPERASYONLARLA İLGİLİ ABD VE RUSYA'YA BİLGİ VERDİK"

Öte yandan TSK'nın Sincar'a düzenlediği hava harekatlarıyla ilgili konuşan Erdoğan, "Operasyonlarla ilgili ABD ve Rusya'ya bilgi verdik. Teröristler yok edilene kadar operasyonlar sürecek" dedi.

'AB 3-5 SENE DAHA SALLARSA…'

Avrupa Birliği'yle gerginleşen ilişkiler hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB ile ilişkilerin referanduma götürülebileceğinin sinyalini verdi. Erdoğan, "Avrupa Birliği 3-5 sene daha bu işi sallarsa, bize tek bir seçenek kalıyor, millete gitmek" diye konuştu.

'ZARRAB BENİM BABAMIN OĞLU DEĞİL'

Erdoğan, Rıza Sarraf'ın ABD'de yargılanmasına ilişkin konuya ise, "Trump görüşmesinde, atacağımız adımlardan biri de Rıza Zarrab ile ilgili olacak; Zarrab benim babamın oğlu değildir. Benim vatandaşımdır ve devletlerin bir görevi de vatandaşlarının hukukunu korumaktır. (Sarraf'ın) bir suçu varsa Türkiye'ye bildirilir ve gereği yapılır ama yoksa bazı şeyler uydurularak insanlar tutuklanırsa, vatandaşına sahip çıkamayan ülke konumuna düşersiniz."

Video bittiğinde sonraki videoya geç
;