Washington köstebeği

Önce TSK'da deşifre oldu, ordudan atıldı. Cemaat dergisi Aksiyon'u kurdu. Sonra devlete sızdı. Washington Büyükelçiliği Basın Ataşesi oldu. Paralel yapının Washington köstebeği Mustafa Sungur kozmik bilgileri sızdırınca yakayı ele verdi

A+ A-
GÜNDEM 05 Nisan 2014, Cumartesi

PARALEL yapıya düzenlenecek olan operasyonlardan ilki Washington'da gerçekleşti. Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nde araştırmacı olarak görevlendirilen daha sonra da üçlü kararname ile Washington Büyükelçiliği'ne Basın Ataşesi olarak atanan Mustafa Kemal Sungur görevden alındı. Sungur'un görevden alındığı, alınma yazısını Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun imzaladığı kaydedildi.
Sungur'a da gönderilen görevden alınma yazısının işleminin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile tamamlanacağı kaydedildi. Sungur 675'e tabi devlet memuru olduktan sonra, kurucusu olduğu cemaatin Aksiyon dergisinde Senih Kartal mahlas ismi ile haberler yapmaya başlamışt›.
Derginin Washington temsilciliğini de Senih Kartal mahlas ismiyle yapan Sungur'un, son dönemde Başbakan Erdoğan ve AK Parti aleyhine yazılar yazdığı iddia edilmişti.
GÜLEN'İ İHMAL ETMİYOR
Sungur'un görevden alınmasına neden olan durum ise Dışişleri ile ilgili olan kozmik bilgileri kopyalayarak paralel yapının bilgi havuzuna aktarması oldu. Bu bilgilerin yabancı istihbarat örgütleri ile paylaşıldığı öne sürüldü. Öte yandan yine elde edilen bilgilere göre, Washington Büyükelçiliği Basın Ataşesi olarak görev yapan Mustafa Kemal Sungur'un Fethullah Gülen'in ABD'deki önemli isimlerinden biri olduğu da kaydedilmişti. Mustafa Kemal Sungur'un sıklıkla Pensilvanya'ya giderek hocası Fethullah Gülen ile bir araya geldiği ve ona önemli bilgiler aktardığı da elde edilen bilgiler arasındaydı.
TSK'DA İHRAÇ EDİLMİŞTİ
Mustafa Kemal Sungur, 1985 yılında Kara Harp Okulu'nu bitirdikten sonra Ankara 4.
Kolordu Komutanlığı'na Piyade Teğmen olarak atanmış, 1987 kış dönemi YAŞ toplantısında da TSK'dan ihraç edilmişti.
Sungur ihraç sebebi için kimi kaynaklar disiplin suçunu gösterirken, bazı kaynaklarda ise Sungur'un irtica nedeniyle ordudan atıldığını iddia etmişti.

AKSİYON'UN KURUCUSU
MUSTAFA Kemal Sungur, cemaatin önemli yayın organlarından biri olan Aksiyon dergisinin ilk yayın yönetmenlerindendir. Sungur'un kurucuları arasında bulunduğu, haber müdürlüğü ve yayın yönetmenliği yaptığı dergide daha sonra ise paralel yapının önemli savunucularından Tuncay Opçin, Rasih Yılmaz, Mehmet Baransu, Bülent Korucu gibi birçok isim de yer aldı.
KAYNAK: TAKVİM

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan AHABER veya ahaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Namaz Vakitleri / 25.11.2015
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
BİZİ TAKİP EDİN
Twitter'da paylaşılanlar
Sosyal Medyanın En Çok Paylaşılanları