9 milyon ye müjdesi

İntibak, zam ve enflasyon farklarını bekleyen ler için, bir ek gelir imkanı daha doğdu. Maaşlarının yatırıldığı bankalar emeklilere ödeyecek

A+ A-
EKONOMİ 02 Kasım 2012, Cuma

YAKLAŞIK 9 milyon emeklinin banka u hayali gerçek oluyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in, "Bankalarla mücadelemiz devam ediyor. Sorunu çözme noktasındayız" şeklindeki açıklaması, promosyon bekleyen lere umut oldu. Emekliler, maaşlarını aldıkları bankalardan promosyon almak için uzun süredir bekliyordu. Ancak bankalar buna yanaşmıyordu. Çelik'in açıklaması emeklileri sevindirdi. '

KURUŞ BİLE KALMAZ'

Türkiye Emekliler Derneği 20. Olağan Genel Kurulu'na katılan Çelik, emeklilerin maaşı üzerinden promosyon adı altında bakanlık olarak hiçbir şey almadıklarını belirterek, şunları kaydetti: "Bankalarla mücadelemiz devam ediyor. Alacağımız bir kuruş sizin hakkınızdır. Bankalardan bir kuruş alınca bu sizindir. Bu başka yere gitmeyecek. Ama bankalarla ilgili bu sorunu çözme noktasındayız. Toplantı yapacağız, tekrar görüşeceğiz.

Promosyonla ilgili alacağımız tüm imkanın emeklilere döneceğini bilmenizi istiyorum. Alınmış bir şey de verilmiyor gibi bir algı olmasın.

Alınacak olan bir şey size verilecek. Bu mücadeleyi maaş aldığınız bankalarla sürdürüyoruz."
Bakanlığın çalışması tamamlandığında, emeklilerin maaşlarının yatırıldığı kamu ve özel bankalar, bu paralar karşılığında belli miktarlarda promosyon ödemesi yapacak. Bu paralar da emeklilere her ay maaşlarına yansıyacak şekilde belli oranda ödenecek.

Böylece emekliler ek gelire kavuşacak.

PROMOSYON NEDİR?

DEVLET memurlarına ödenen maaş pastasından pay kapmak isteyen bankalar, kamu kurumlarını ikna için, yüklü miktarlarda promosyon veriyor. Daha önce makam aracı veya tefrişata harcanan bu promosyonlar, 2007 yılından itibaren çalışanlara dağıtılıyor.
Promosyonlar, memur maaşlarına ekleniyor.

Kaç yıldır ödeniyor?
BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, memurun promosyon şikayetini bitiren müjdeyi, 2007 yılı Temmuz'unda vermişti.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan AHABER veya ahaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Namaz Vakitleri / 25.11.2015
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
BİZİ TAKİP EDİN
Twitter'da paylaşılanlar
Sosyal Medyanın En Çok Paylaşılanları