0 / 0ºC
aHaber Radyo Ziraat Türkiye Kupası

29 Temmuz 2014, Salı

AK Parti 13 büyükşehirin ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı

AK Parti'nin, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya ve Manisa ilçe belediye başkan adayları açıklandı

GÜNDEM 21 Ocak 2014, Salı
  • AK Parti 13 büyükşehirin ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı
canlı yayını izlemek için tıklayın
AK Parti'nin, Ankara, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya ve Manisa ilçe belediye başkan adayları açıklandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in, AK Parti Genel Merkez Binasında düzenlenen toplantıda açıkladığı 13 büyükşehire bağlı ilçe belediye başkan adayları şöyle:

1- Ankara ilçe belediye başkan adayları:

Akyurt: Gültekin Ayantaş

Altındağ: Veysel Tiryaki

Ayaş: Bülent Taşan

Bala: İbrahim Gürbüz

Beypazarı: Tuncer Kaplan

Çamlıdere: Hazım Caner Can

Çankaya: Barış Aydın

Çubuk: Tuncay Acehan

Elmadağ: Gazi Şahin

Etimesgut: Rıza Gezer

Evren: Abdülkadir Demirci

Gölbaşı: Fatih Duruay

Güdül: Havva Yıldırım

Haymana: Hacı Aysu

Kalecik: Filiz Ulusoy

Kazan: Lokman Ertürk

Keçören: Mustafa Ak

Kızılcıhamam: Muhittin Güney

Mamak: Mesut Akgül

Nallıhan: Mehmet Mete

Polatlı: Yakup Çelik

Pursaklar: Selçuk Çetin

Sincan: Mustafa Tuna

Şereflikoçhisar: Ferda Polat

Yenimahalle: Adem Ceylan



2- Bursa ilçe belediye başkan adayları:

Büyükorhan: Hasan Taş

Gemlik: Refik Yılmaz

Gürsu: Cüneyt Yıldız

Harmancık: Mustafa Çetinkaya

İnegöl: Ali Nur Aktş

İznik: Osman Sargın

Karacabey: Ali Özkan

Keles: Metin Teke

Kestel: Yener Acar

Mustafakemalpaşa: Sadi Kurtulan

Mudanya: Arif Bayrak

Nilüfer: Mustafa Esgin

Orhaneli: İrfan Tatlıoğlu

Orhangazi: Neşet Çağlayan

Osmangazi: Mustafa Dündar

Yenişehir: Süleyman Çelik

Yıldırım: İsmail Hakkı Edebali



3- Denizli ilçe belediye başkan adayları

Acıpayam: Hulusi Şevkan

Babadağ: Salim Demirezen

Baklan: Yusuf Gülsever

Bekilli: Yaşar Halil Yiğit

Beyağaç: Mustafa Akçay

Bozkurt: Ali Kavsara

Buldan: Ahmet Kırık

Çal: Osman Saruhan

Çameli: Cengiz Arslan

Çardak: Mahmut Öztürk

Çivril: Gürcan Güven

Güney: Halil Ayhan

Honaz: Turgut Devecioğlu

Kale: Erkan Hayla

Merkezefendi: Muhammed Subaşıoğlu

Pamukkale: Hüseyin Gürlesin

Sarayköy: Ahmet Necati Özbaş

Serinhisar: Mehmet Kobaş

Tavas: Turhan Veli Akyol

4- Diyarbakır ilçe belediye başkan adayları:

Bağlar: Alaattin Parlak

Bismil: Ali İhsan Merdanoğlu

Çermik: Mehmet Akdağ

Çınar: Mehmet Ali Arzu

Çüngüş: Zübeyir Arslanca

Dicle: Mehmet Faysal Ensarioğlu

Eğil: Mehmet Karakaş

Ergani: Abbas Hüseyinoğlu

Hani: Mehmet Fatih Kayhan

Hazro: Faruk İncel

Kayapınar: Mehmet Zülküf Güneli

Kocaköy: Mehmet Tahir Kılıç

Kulp: Abdullah Özgen

Lice: Mehmet Sait Demir

Silvan: Garip Gündoğdu

Sur: Abdurrahman Kurt

Yenişehir: Sıbgatullah Seydaoğlu



5- Erzurum ilçe belediye başkan adayları

Aşkale: Enver Başaran

Aziziye: Muhammed Cevdet Orhan

Çat: Melik Yaşar

Hınıs: Sebahattin Kızıltaş

Horasan: Abdulhatem Bastem

İspir: Osman Çakır

Karaçoban: Sedat Gümüş

Karayazı: Seyfettin Kırık

Köprüköy: Osman Belli

Narman: Yücel Ahmet İşleyen

Oltu: İbrahim Ziyrek

Olur: Rüstem Polat

Palandöken : Orhan Bulutlar

Pasinler: Ünsal Sertoğlu

Pazaryolu: Recep Kaplan

Şenkaya: Görbil Özcan

Tekman: Müfit Bingöl

Tortum: Hasan Çakmak

Uzundere: Muhammet Halis Özsoy

Yakutiye: Ali Korkut


6- Eskişehir ilçe belediye başkan adayları

Beylikova: Özkan Alp

Çifteler: Metin Özen

Günyüzü: Mehmet Remzi Arayıt

Han: Mustafa Pekak

İnönü: Kadir Bozkurt

Mahmudiye: Ayşe Güney

Mihalıççık: İsmail Uysal

Odunpazarı: Nevzat Önder

Sarıcakaya: Faruk Güler

Seyitgazi: Hasan Kalın

Tepebaşı: Orhan Soydaş

(Alpu, Mihalgazi, Sivrihisar ilçe belediye başkan adayları daha sonra açıklanacak)



7- Gaziantep ilçe belediye başkan adayları:

Araban: Mehmet Özdemir

Islahiye: Kemal Vural

Karkamış: Nuh Kocaaslan

Nizip: Hacı Fevzi Akdoğan

Nurdağı: Mehmet Yıldırır

Oğuzeli: Süleyman Akgün

Şahinbey: Mehmet İhsan Tahmazoğlu

Şehitkamil: M. Rıdvan Fadıloğlu

Yavuzeli: Mustafa Kemal Sakaroğlu



8- Kocaeli ilçe belediye başkan adayları:

İzmit: Nevzat Doğan

Derince: Ali Haydar Bulut

Körfez: İsmail Baran

Başiskele: Hüseyin Ayaz

Gebze: Adnan Köşker

Karamürsel: İsmail Yıldırım

Gölcük: Mehmet Ellibeş

Darıca: Şükrü Karabacak

Kartepe: Hüseyin Üzülmez

Çayırova: Şevki Demirci

Dilovası: Ali Toltar

Kandıra: Ünal Köken



9- Konya ilçe belediye başkan adayları:

Ahırlı: İsa Akgül

Akören: Muzaffer Tuzlukçu

Akşehir: Salih Akkaya

Altınekin: Ali Poçan

Beyşehir: Murat Özaltun

Bozkır: İbrahim Gün

Cihanbey: Mehmet Kale

Çeltik: Mehmet Ekizoğlu

Çumra: Mehmet Oğuz

Derbent: Hamdi Acar

Derebucak: Ahmet Kısa

Doğanhisar: Ömer Kayhan

Emirgazi: Süleyman Kaygısız

Ereğli: Özkan Özüven

Güneysınır: İsmail Özcan

Hadim: Ahmet Hadimoğlu

Halkapınar: Mesut Önder

Hüyük: Mehmet Şahin

Ilgın: Halil İbrahim Oral

Kadınhan: Mehmet Nuri Ödük

Karapınar: Mehmet Yaka

Karatay: Mehmet Hançerli

Kulu: Ahmet Yıldız

Meram: Fatma Toru

Sarayönü: Nafiz Solak

Selçuklu: Uğur İbrahim Altay

Seydişehir: Mehmet Tutal

Taşkent: Osman Arı

Tuzlukçu: Mustafa Sak

Yalıhüyük: Hasan Koçer

Yunak: Abdullah Emre Demirhan



10- Manisa ilçe belediye başkan adayları:

Ahmetli: Ahmet Alhan

Akhisar: Salih Hızlı

Alaşehir: Adnan Özdişçi

Demirci: Selami Selçuk

Gölmarmara: Kamil Öz

Gördes: Muhammed Akyol

Kırkağaç: Yaşar İsmail Gedüz

Köprübaşı: Zafer Mergen

Kula: Selim Aşkın

Salihli: Hüsnü Tuğrul

Sarıgöl: Ali Aybal

Saruhanlı: Hüseyin Yaralı

Selendi: Muhammed Akcan

Soma: Hasan Ergene

Şehzadeler: Ömer Faruk Çelik

Turgutlu: Mustafa Serhat Orhan

Yunusemre: Mehmet Çerçi



11- Malatya ilçe belediye başkan adayları

Akçadağ: Ali Kazgan

Arapgir: Haluk Cömertoğlu

Arguvan: Vahap Doğan

Battalgazi: Selahattin Gürkan

Darende: Süleyman Eser

Doğanşehir: Vahap Küçük

Doğanyol: Recep Gülbey

Hekimhan: Kemal Deniz

Kale: Cemal Akdemir

Kuluncak: Mehmet Boyraz

Pütürge: Mehmet Polat

Yazıhan: Nevzat Öztürk

Yeşilyurt: Hacı Uğur Polat



12- Kahramanmaraş ilçe belediye başkan adayları:

Afşin: Mehmet Fatih Güven

Andırın: Baki Tezcan

Çağlayancerit: Üzeyir Kızıleski

Dulkadiroğlu: Nacati Okay

Ekinözü: Nursi Çeleğen

Elbistan: Durmuş Küçük

Göksun: Hüseyin Coşkun Aydın

Nurhak: Ali Uzun

Onikişubat: Hanefi Mahçiçek

Pazarcık: Yakup Hamdi Bozdağ

Türkoğlu: Osman Okumuş



13- Kayseri ilçe belediye başkan adayları

Akkışla: Ali Ergül

Bünyan: Şinasi Gülcüoğlu

Develi: Mehmet Cabbar

Felahiye: Vural Coşkun

Hacılar: Doğar Ekici

İncesu: Zekeriya Karayol

Kocasinan: Mustafa Çelik

Melikgazi: Memduh Büyükkılıç

Özvatan: Nasip Aksoy

Pınarbaşı: Yusuf Kemal Altıparmak

Sarıoğlan: Ali Taştan

Sarız: Ömer Akpınar

Talas: Mustafa Palancıoğlu

Tomarza: Fahrettin Işık

Yahyalı: Esat Öztürk

Yeşilhisar: Abdülkadir Akdeniz

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan AHABER veya ahaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZİ TAKİP EDİN